Şubat ayında Avustralya'da başlayan Ladies European Tour'un (LET) Türkiye ayağı Turkish Airlines Ladies Open, start alıyor. 10-13 Mayıs tarihlerinde dördüncü kez National Golf Kulübü'nde gerçekleşecek turnuva, otuz ülkeden 122 profesyonel kadın golfçünün katılımıyla oynanacak.

124 oyuncunun mücadele edeceği turnuvada iki amatör sporcu da sahaya çıkıyor. Türkiye'nin bu turnuvada yarışan tek ismi olan Yasemin Sarı'nın yanı sıra Avrupa'nın 1 numaralı amatör oyuncusu İngiliz Charley Hull da, National'ın şampiyona sahasında mücadele verecek.

Son şampiyon kendinden emin


Favorilere gelirsek yine geçen yılın birincisi Hollandalı Christel Boeljon kupayı kaldırmaya aday. Bu sezona da hızlı giren başarılı oyuncu, Gold Coast RACV Australian Ladies Masters'taki zaferi ile yükselişe geçmişti. LET kariyerindeki İlk galibiyetini Antalya'da elde eden oyuncu, Çarşamba günü yapılan Pro-Am turnuvasında, iddialı olduğunu belirterek, "Amacım yine birinci olmak. Bunun için elimden geleni yapacağım" diye konuştu. 

Turnuvanın artık gediklilerinden sayılabilecek 2010 birincisi İngiliz Melissa Reid de buradaki zaferini yinelemek istiyor. 2008 yılının birincisi İsveç'ten Lotta Wahlin de birinciliiğe gözünü diken bir diğer isim. Geçen yılın ikincilik basamağını paylaşan oyunculardan İngiliz Florentyna Parker, Aberdeen Asset Management Turnuvası'nda ikincilik alarak moralli geldiği Antalya'da bu kez zirveyi hedefliyor. Geçen yılın diğer ikincisi Galli Becky Brewerton da oldukça rahat tavırlarıyla turnuvaya üst düzeyde konsantre olduğunu gösterdi. 


Bu oyuncuların yanında, Helen Alfredsson, efsane Laura Davies, Trish Johnson, Lee-Anne Pace, Gwladys Nocera, Karen Lunn ve Lindsey Wright da zirveyi zorlayacak gibi görünüyor.


Turnuvada ilgi çeken bir diğer isim de İskoç oyuncu Carly Booth olacak. 19 yaşındaki genç yetenek, geçen hafta kendi evinde sahaya çıktığı Aberdeen Asset Management Turnuvası'nda aldığı ilk LET galibiyeti ile parlamıştı. Carly, hoş aksesuarları ile Pro-Am'de de ilgi odağıydı. Carly, ülkesine oranla daha sıcak havaya çabuk adapte olursa üst sıralarda yer alabilir. 

İlk gün Sophie Sandolo, Lydia Hall ve Julie Greciet grubunun saat 07.30!da tee çıkışı ile başlayacak büyük organizasyon dört gün sürecek. Belek'te yoğun ilgi toplayan turnuva sonunda 250 bin avroluk toplam ödül dağıtılacak.