Üç yıldır dünyanın en iyi oyuncularını Belek’teki Montgomerie Maxx Royal Sahası’nda buluşturan Turkish Airlines Open, 29 Ekim sabahı başlıyor. Avrupa Turu Final Serisi’nin ilk ayağı olma özelliği taşıyan turnuvada ünlü oyuncu Rory McIlroy’un da aralarında bulunduğu 78 golfçü yarışacak. 1 Kasım Pazar günü oynanacak final raunduyla sona erecek turnuvayı şampiyon olarak tamamlayacak golfçü 1 milyon 116 bin dolarlık para ödülünün de sahibi olacak. Organizasyonda üç Türk amatör oyunucu Ediz Kemaloğlu, Serkan Akarsu ve Ali Altuntaş da sahaya çıkacak.

ÜÇ YILLIK YENİ ANLAŞMA
Turkish Airlines Open’ın basın toplantısı Maxx Royal Otel’de gerçekleştirildi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, prestijli organizasyonun üç yıl daha Türkiye’de yapılacağını duyurdu. Ağaoğlu, turnuvanın yine Final Serisi kapsamında yapılacağını ve Türk Hava Yolları’nın isim sponsorluğunu sürdüreceğini açıkladı. Turkish Airlines Open, 2016-2018 yılları arasında Belek’teki Carya Golf Kulübü’nde düzenlenecek. 

Avrupa Turu COO’su Keith Waters da turnuvanın Avrupa Turu takviminde çok önemli bir yere sahip olduğunu ve üç yıllık yeni anlaşmadan mutluluk duyduklarını söyledi. Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu’nun son dört yılda Türkiye’de gerçekleşen golf organizasyonlarının itici gücü olduğunu belirten Waters, “Burada Maxx Royal’e de özel olarak teşekkür ediyoruz. Burası muhteşem bir saha. Oyuncular burada olmaktan büyük keyif aldılar” diye konuştu. 

Türk Hava Yolları Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Bolat da firma olarak 2010 yılından bu yana Türk golfüne destek verdiklerini ifade ederek, golfün THY markasına tüm dünyada önemli katkı yaptığını söyledi.
Toplantının sonunda Avrupa Turu COO’su Keith Waters, Maxx Royal Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ersoy’a teşekkür plaketi sundu. Mehmet Ersoy da yardımlarından dolayı Keith Waters, Ahmet Ağaoğlu ve Ahmet Bolat’a plaket verdi.