Belek'teki National Golf Kulübü’nde 8 Mayıs’ta başlayan Turkish Airlines Ladies Open’da tamamlanan ikinci raund sonunda ilk 60 içinde yer alıp finalde sahaya çıkacak isimler belli oldu.
İlk raund 69 oynayan Çek golfçü Klara Spilkova, istikrarlı oyununu sürdürdü ve ikinci raundu da 70(-3) ile tamamladı; toplamda 139(- 7) ile final öncesi avantaj elde etti. 20 yaşındaki Spilkova, ikinci raundda beş birdie yaparken tek bogey ve 12par ile sahayı tamamladı. 2011’de Ladies European Tour’a dahil olan Spilkova,henüz şampiyonluk yaşamadı.

Par 73 sahada gün sonunda lideri takip eden isim ise İskoç Vikki Laing oldu. İlk raund 71 ikinci raund 69 oynanan İskoç golfçü, final raundunda Spilkova ile zorlu bir mücadeleye girişecek gibi görünüyor. Ladies European Tour’da katıldığı turnuvalarda üç kez ikincilik elde eden 33 yaşındaki oyuncu, şampiyon olursa tur kariyerinin ilk birinciliğini elde edecek.

Raund sonunda Danimarkalı Malene Jorgensen ise 68, 73 skor ile ulaştığı 141(-5) ile üçüncülükte yer buldu.

HEYECAN ARTTI

Turnuvada ilk gün liderliği 67(-6) oynayan İskoç golfçü Heather Macrae elde etmişti. İkinci gün yoğun yağış ve şiddetli rüzgâr sebebiyle oyun iptal edildi. Böylece oynanması gereken ikinci raund, üçüncü gün gerçekleştirildi. Zirve mücadelesinin yanı sıra cut’ı belirlemesi adına da oldukça kritik olan ikinci raund öncesi Belek’te sabah seansında hafif yağış görüldü. Çıkışlar başlarken bulutlar arttı ve yıldırım düşme riski göz önüne alındığından oyun iki saat ertelendi. 10.30 itibariyle havanın düzelmesini takiben oyuncular sahaya çıktı. 

2013’te Güney Afrikalı oyuncu Lee-Anne Pace’in şampiyon olduğu turnuva, bu sene Türkiye’nin golf destinasyonu Belek’te ve National Golf Kulübü’nde altıncı yılı geride bıraktı. Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın himayesinde Türkiye Golf Federasyonu’nun gözetiminde Avrupa Birliği Bakanlığı ve Mineks International’ın katkılarıyla düzenlenen turnuva kapsamında Regnum Carya Golf &Spa Resort konaklama sponsorluğunu üstlendi. Ulaşım sponsorluğunu Matrix Travel gerçekleştirirken Sharp, NTVSpor, ICF Airports, İstanbul Cerrahi, Betuyab,Algida, Bozita, Private Anadolu Hospitals, Canderel, Konica Minolta diğer katkı veren kurum ve markalar oldu. Turnuva dahilinde Hole-in One yapan oyuncu ise Boybeyi Mücevherat’tan ödül alacak.

Toplam 250 bin Avro para ödülünün dağıtıldığı Turkish Airlines Ladies Open 2014’te birinci,11 Mayıs Pazar günü yapılacak final raundu sonunda belli olacak.