Avrupa’nın en yetenekli genç golfçülerinin mücadele ettiği Challenge Tour’un Türkiye ayağı öncesi düzenlenen Turkish Airlines Challenge Pro-Am’de gülen takım, Ankara Golf Kulübü oldu.

22 profesyonel golfçünün amatörlerle sahayı paylaştığı keyifli turnuva ılık bir havada oynandı. Shotgun formatında saat 12.00’de verilen start ile oyuna başlayan 22 takımın Gloria Golf Kulübü’ndeki mücadelesi zevkli ve çekişmeli bir turnuvaya dönüştü. Gün sonunda zirvenin sahibi İrlandalı golfçü Ruaidhri McGee (Pro) önderliğinde Yusuf Köse, Gülay Dora ve Müheyya Dinç’ten oluşan Ankara Golf Kulübü takımı olmayı başardı.

BODRUM VE TAURUS KÜRSÜDE

Turnuvayı -35 ile tamamlayan birincinin ardından sıralanan takım ise Bodrum Golf Kulübü oldu. Hollandalı oyuncu Daan Huizing (Pro) liderliğindeki Erol İslamoğlu, Hüseyin Demirağ, İsmail Erdoğan’dan oluşan ekip; -34(son dokuz -17) ile ikinciliği aldı. İskoç Duncan Stewart’ın (Pro) başı çektiği  Recep Turan, Sadık Volkan Biner ve Ercan Çek’ten oluşan Taurus Golf Kulübü ise -34(son dokuz -13) ile kürsüyü tamamlayan grup oldu.

İSVEÇLİ OYUNCUDAN HOLE IN ONE SÜRPRİZİ

Turnuvanın ödül töreni de Gloria Golf Kulübü’nde gerçekleştirildi. Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu ve Turkish Airlines Antalya Bölge Müdürü Ömer Durna; dereceye giren takımlara kupalarını takdim etti. Turkish Airlines, şampiyon takımın tüm oyuncularına, çift yön bilet hediye ederken organizasyon çerçevesinde konulan bir özel ödül de sahibini buldu. Üçüncü çukurda Hole in One yapan İsveçli golfçü Alexander Björk, tek atışta topu deliğe sokarak Turkish Airlines’tan tüm destinasyonlardan birinden seçeceği çift yön uçuş için bilet kazandı. 


Alexander Björk-Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu