Golfün yıldızları bir kez daha Türkiye’de buluşacak.  Dünya sıralamasında ilk sırada bulunan TigerWoods ile birlikte Avrupa Turu’nun en iyi 78 oyuncusu Maxx Royal Sahası’nda 7 milyon dolar toplam ödüllü turnuvada sahaya çıkacak. Organizasyonun isim sponsorluğunu geçen yıl Belek’te düzenlenen Dünya Golf Finali’ne de sponsor olan Türk Hava Yolları üstlendi.

Türk Hava Yolları Türkiye Açık Turnuvası’nın basın toplantısı Londra’daki Wentworth Golf Kulübü’nün içinde bulunan Avrupa Turu Merkez Binası’nda gerçekleşti. Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu,THY Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı Faruk Çizmecioğlu, Avrupa Turu Uluslararası İlişkiler Direktörü Keith Waters ve ISM’nin kurucusu Chubby Chandler'ın katıldığı toplantıyı 100’ün üzerinde gazeteci takip etti.

Türkiye Golf Federasyonu Ahmet Ağaoğlu konuşmasına turnuvanın isim sponsorluğunu üstlenen Türk Hava Yolları’na teşekkür ederek başladı. Dünyanın dört bir yanında büyük firmaların sponsorluk bütçelerini önemli oranda azalttığına dikkat çeken Ağaoğlu, “Bu ortamda Türk Hava Yollarıtüm dünyada elliden fazla ulusal federasyonu, takımı ve uluslar arası spororganizasyonunu destekliyor. Onların golfe ve spora katkısı her türlü takdiri hak ediyor. Şüphesiz dünyanın en önemli sporcularından Tiger Woods’un üst üste ikinci kez Türkiye’ye gelecek olması bizi mutlu ediyor” diye konuştu.

Türk Hava Yolları’nın son yıllarda tenis, golf, futbol vebasketbolda dünya çapında büyük organizasyonlara sponsor olduğunu vurgulayan THY Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı Faruk Çizmecioğlu ise, ”Avrupa Bayanlar Turu kapsamında Türkiye Bayanlar Açık Golf Turnuvası’nı üçüncü kez düzenledik. Geçenyıl Tiger Woods, Rory McIlroy, Lee Westwood ve Justin Rose gibi ünlü isimlerin katıldığı THY Dünya Golf Finali çok başarılı geçti. Ayrıca bu yıl 12 farklı şehirde amatör oyunculara yönelik THY Dünya Golf Kupası’nı organize edeceğiz.Gelecek yıl bu sayıyı 24’e yükseltmeyi hedefliyoruz. Bu turnuvanın şampiyonu Pro-Am’de Tiger Woods ile birlikte sahaya çıkma şansı yakalayacak” dedi. Tiger Woods’un kıta Avrupa’sında çok az turnuva oynadığına dikkat çeken Çizmecioğlu, ünlü oyuncunun üst üste ikinci kez Antalya’ya gelecek olmasının kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

Avrupa Turu Uluslararası İlişkiler Direktörü Keith Watersda, Türkiye Açık turnuvasının Dubai’teki yıl sonu finali öncesi yapılacak son organizasyon olduğuna dikkat çekerek, “Final Serisi’ndeki diğer iki turnuvada olduğu gibi Türkiye Açık’ta da 78 elit oyuncu yarışacak. Turnuvalara sponsor bulmanın çok  zorlaştığı bir dönemde buorganizasyonu üstlenen Türkiye Golf Federasyonu ve Türk Hava Yolları’na teşekkür ediyoruz. Dünya sıralamasının 1 numarası olan Tiger Woods’un da Maxx Royal Sahası’nda yarışacak olması da turnuvaya ayrı bir renk katacak” dedi.

International Sport Management (ISM) kurucusu Chubby Chandler, geçen yıl Türk Hava Yolları Dünya Golf Finali’ne katılan tüm oyuncuların çok iyi anılarla Türkiye’den ayrıldığına dikkat çekerek “Belek’teki Maxx Royal Sahası’na çıkacak tüm oyuncular Türk misafirperverliği ile karşılaşacak. Bu turnuvanın Avrupa Turu takviminde çok önemli bir yeri olacağına inanıyorum” dedi.

Basın toplantısına yazılı bir mesaj gönderen Tiger Woods ise, “Türkiye’ye ilk gelişimde çok güzel vakit geçirdim. Türk Hava Yolları, Türkiye Golf Federasyonu ve beni izlemeye gelen golf severler ile çok özel bir turnuva olmuştu. Belek’te yeniden sahaya çıkacak olmayı dört gözle bekliyorum” diyekonuştu.

MAXX ROYAL’DEN GOLFYAZARLARINA KOKTEYL

Türk Hava Yolları Türkiye Açık Turnuvası’na ev sahipliği yapacak Maxx Royal The Montgomerie Golf Kulübü, basın toplantısının ardından Wentworth Golf Kulübü’nde golf medyasına kokteyl verdi. Kokteyle dünyanın dörtbir yanından elliye yakın golf yazarının yanı sıra, Avrupa Turu yetkilileri katıldı. Kulüp Müdürü Cahit Şahin kokteyle katılan Avrupa Turu Uluslararası İlişkiler Direktörü Keith Waters’a üzerinde Colin Montgomerie imzalı bir bayrak ve saha planının yer aldığı bir tablo hediye etti.