Antalya'nın Belek beldesinde Kaya Eagles Golf Kulübünün ve Robinson Club Nobilis'in ev sahipliği yaptığı turnuvanın ilk gününde yaklaşık 140 golfçü sahaya indi. Sabah saat 10'da havai fişeğin patlatılmasıyla başlayan mücadele saat 17 civarında tamamlandı. Galatasaray'ın eski oyuncularından Erdal Keser ve Keser'in Galatasaray'dan takım arkadaşı Rüdiger Abramczik turnuvanın ilk gününe renk katan isimlerdendi.

Keser ve bir dönem Antalyaspor'u çalıştıran Abramczik, Antalyaspor'un bu sezonki performansını överken, Galatasaray'a da Şampiyonlar Ligi'nde başarı diledi. Bayern Münih ile iki kez Bundesliga şampşiyonluğu yaşayan, Almanya Milli Takımıyla da 1996'da Avrupa Şampiyonluğu yaşayan Mario Basler de ilk gün topa vuran isimler arasındaydı.

Kaya Eagles Golf Kulübünde ilk gün parkura çıkan ünlü sporcular arasında Lars Riedel ve Heiner Brand da vardı. Bir kez olimpiyat, beş defa da dünya şampiyonluğu yaşayan Alman disk atmacı Riedel ve hem oyuncu hem koç olarak dünya şampiyonluğu tadan ünlü Alman hentbolcu Brand ilk gün performanslarından memnundu.

Turnuvanın ilk gününde sanat ve televizyon dünyasının ünlüleri arasında da çekişme yaşandı. Türkiye'de iyi tanınan İrlandalı müzisyen Johnny Logan sempatik tavırlarıyla ilgiyi üstünde topladı. Bir dönem Türkiye'de yaşayan Logan eski dostlarına, özellikle de MFÖ grubuna selam göndermeyi ihmal etmedi. Türkçe şarkılar söyleyen Logan, kariyerinin ilk birdie'sini kaydetmiş olmaktan dolayı da çok mutluydu. İngiliz müzisyen Tony Christie, ünlü televizyoncu Sonja Zietlow ve Alman aktris Gundis Zambo da ilk gün parkurdaydı.

Turnuvanın ikinci gününde Alman futbol efsanesi Franz Beckenbauer, iki kez Formula 1 şampiyonu Mika Hakkinen ve ünlü aktör, eski James Bond Roger Moore da sahaya çıkacak.