Beş farklı kıtada 100 destinasyondan oyuncuları biraraya getiren Turkish Airlines World Golf Cup’ta bu yıl Luke Eustace (Londra) zafere uzandı. Beşinci yılı geride bırakan prestijli organizasyona geçen sene olduğu gibi yine Antalya Belek’teki Titanic Golf Kulübü ev sahipliği yaptı. İki raundluk zevkli mücadelelere sahne olan Grand Final sonunda Londra’dan katılan Luke Eustace toplamda 81 puanla şampiyon oldu.


62 ÜLKE 104 OYUNCU
2013 yılından bu yana amatör golfçülere yönelik düzenlediği turnuva serisi ile oyuncuları buluşturan Turkish Airlines’ın bu yılki organizasyonuna 62 ülkeden 104 oyuncu katıldı. Yıl boyunca etaplarda birinci olan isimlerin oynadığı iki raundluk büyük final, heyecan fırtınası şeklinde geçti.
Stableford net formatında oynanan oyunda ilk raundu Portekizli eski kaleci Ricardo Pereira lider kapattı. Lisbon ayağının birincisi Pereira, ilk gün 42 puan topladı.
41’er puanlı Ali Dhanji (Darüssalem) Mai Tokuda (Tokyo) ile 40 puan toplayan Luke Eustace (Londra) ikinci raundun ilk flight’ı olarak sahaya çıktı.
Başarılı oyununu ikinci gün de sürdüren Luke Eustace, 41 puan toplayarak iki raund sonunda 81 puan ile genel sıralamada rakiplerini geride bıraktı.

LEE WESTWOOD İLE SAHAYA ÇIKACAK
Eustace şampiyonluk kupasının yanı sıra Turkish Airlines Open öncesi gerçekleştirilecek Pro-Am’de ise Lee Westwood ile sahaya çıkma hakkını elde etti.
İkinciliği Cape Town’dan turnuvaya katılan Warren Espey (40, 39) alırken organizasyonda üçüncülüğü ise Pekin’den katılan Zhen Ge (40, 38) elde etti.
En İyi Gross Ödülü’nü iki raund sonunda 145 vuruş, (72 ve 73) ile sahayı dönen John J. Micallef (Malta) almaya hak kazandı. Bayrağa En Yakın Vuruş Ödülü’nü erkeklerde John Hunt (New York), kadınlarda ise Mai Tokuda (Tokyo) kazandı.
Turnuvada Türkiye’den Çağla Metin ve Engin Yeşilırmak ile KKTC’den Emrah Şimşek de sahaya çıktı.

HARRINGTON VE WALLACE SAHNEDE
Turnuvanın ödül töreni ise Titanic Beach Lara’da yapıldı. Gala yemeği öncesi Avrupa Turu oyuncuları Padraig Harrington ile Matt Wallace sohbet toplantısında konukların karşısına çıktı. İki profesyonel, Skysports yorumcusu eski oyuncu Wayne Riley’in yönettiği oturumda golf yaşantıları hakkında bilgiler paylaştı.
Gecenin sonunda dereceye girenlere ödüllerini Turkish Airlines Kurumsal İletişim Başkanı Seda Kalyoncu, Titanic Hotels Pazarlama Direktörü Yeşim Akkiraz, Titanic Hotels Satış Direktörü Hasan Eker ve Turkish Airlines Etkinlik Müdürü Hatice Girgin takdim etti. Gecede Nelly White grubu verdiği konser ile davetlilere müzik ziyafeti sundu.

AYRICALIKLI ORGANİZASYON

Hayata geçtiği ilk sene 12 destinasyonu kapsayan buluşmaya, bu sene yıl boyunca 100 farklı destinasyonda 7 bin 500’den fazla katılımcı iştirak etti. Oyuncular, Turkish Airlines ile Business Class uçuşu ayrıcalığı yaşayarak geldikleri Belek’te hafta boyunca Titanic Deluxe Golf Belek’te konaklayacak.