Antalya Belek'teki National Golf Kulübü'nde devam eden MVK Uluslararası Türkiye Amatör Açık Şampiyonası’nda ikinci raund sona erdi. 15 yılı geride bırakan geleneksel şampiyonada sekiz ülkeden 53 oyuncu mücadele ederken erkeklerde ilk günün lideri Ali Altuntaş yine 71(-2) oynayarak genel sıralamada -4 ile liderliğini sürdürdü. Altuntaş, başarılı bir performans ortaya koyduğu raundda dört çukuru birdie ile geçerken 12 çukuru da par ile tamamlayarak ritmini korudu. Günün çarpıcı oyunlarından birine imza atan isim de Fahrettin Kök oldu. Beş birdie yapan Kök, raundu 71 ile dönerek genel sıralamada Ali Altuntaş’ın altı stroke gerisinde takibi sürdürdü. İkinci raundda +3 oynayan Mutlu Güner ise bir stroke farkla üçüncülükte sıralandı. MİKAN ZİRVEYİ DEVRALDI

Bu organizasyonda geçen yılın şampiyonu olan Anastasia Mikan, ikinci raundu da 79 oynayarak genel sıralamada +12 ile en yakın rakibinin iki stroke önünde en üstte yer aldı. Özellikle son dokuzda yedi çukuru par ile geçen Alman oyuncu, tek birdie ile tamamladığı gün sonunda liderliğe yerleşti. İkinci raundu 80 ile bitiren iki isim Gülten Gül Gözüyanık ve Larissa Roxana Stergiou, bir stroke farkla ikincilik ve üçüncülüğe yerleşen oyuncular oldu. İlk raundun lideri Serra Evrengil bu kez 83 oynayınca dördüncülükte kendine yer buldu. 
Organizasyonda 3 Eylül Cumartesi günü üçüncü raunt oynanıren 4 Eylül Pazar günü ise final raundu ile şampiyona sona erecek.