Ataşehir Golf Kulübü'nde başlayacak 'Golf Sohbetleri'nin ilk konuşmacısı Edip Soyak olacak. World Corporate Golf Challenge Türkiye Direktörü Edip Soyak, 'Golf sporunda mental gücün önemi' başlıklı sohbetinde
Golf sporunda mental gücün önemi nedir?
 Golf sporunda özgüven nasıl geliştirilir?
 Pre-shot ve Post-shot routine ne demek?
 Oyun planı ve saha yönetimi ne demek?
 Olumlu iç diyaloğun ve kendinle barışık olmanın önemi
 Duyguların kontrolü ve heyecanla başa çıkma
gibi konulara dair bilgi ve tecrübelerini paylaşacak. 

23 Ağustos akşamı saat 18.00'de düzenlenecek etkinlik golfü seven ve golf sporundan daha fazla keyif almayan herkese açık. 

20 YILIN BİRİKİMİ
Golfün mental yanının her zaman ilgisini çektiğini belirten Edip Soyak yıllarca bu konudaki kitapları okumaya çalıştığını ve araştırmaları titizlikle takip ettiğini söylüyor. Katıldığı Pro-Am turnuvalarında birlikte oynadığı profesyonellerle de bu konuda konuşup fikir aldığını belirten Soyak, "Konuştuğum profesyonellerin istisnasız hepsi golfün mental yönünün en az teknik kadar önemli olduğunu düşünüyordu. Hatta bazı durumlarda teknik yeteneklerden daha da önemliydi. Ancak konular o kadar çeşitli ve detaylıydı ki, değil kolaylıkla uygulamak akılda tutmak bile çok zordu" diyor. Edip Soyak sonunda yaklaşık yirmi senelik kişisel deneyimlerini basit, anlaşılır ve en önemlisi uygulanabilir maddeler haline getirdiğini ve bunları fırsat buldukça golfçülerle paylaştığını dile getiriyor. 

(Murat KEMAL)