Turkish Airlines Open’ın ardından ülkemizde düzenlenen en büyük golf organizasyonu olma özelliğini taşıyan Turkish Airlines Challenge, 26-29 Nisan tarihleri arasında Antalya Belek’te bulunan Gloria Golf Kulübü’nde düzenlenecek.

Avrupa Turu’nun bir alt organizasyonu olma özelliğini taşıyan Challenge Tur’da yılın üçüncü turnuvası olarak oynanacak müsabakalarda toplam 200 bin Euro para ödülü dağıtılacak. 30'u aşkın ülkeden 156 oyuncunun katılacağı Turkish Airlines Challenge’da, altısı profesyonel 11 Türk oyuncu sahaya çıkacak. 
Profesyonellerde Ali Altuntaş, Hamza Sayın, Hakan Yamaç, Deha Özer Şenay, Bülent Karataş ve Bekir Kara, amatörlerdeyse Leon Açıkalın, Taner Yamaç, Ahmet Telli, Hamza Esmer ve Mutlu Güner organizasyonda ülkemizi temsil edecek.

26-29 Nisan tarihleri arasında oynanacak turnuva için sporcular 23-24 Nisan’da resmi antrenmanlarını yapabilecekler. 25 Nisan’da ayrıca profesyonel ve amatörlerin beraber mücadele edeceği Pro-am organizasyonu düzenlenecek. 
Turkish Airlines Challenge’da ilk iki raund sonunda ilk 60’a giremeyen sporcular elenecek. Turnuvanın son iki gününde elemeyi geçen oyuncular 200 bin euro’luk ödülden en büyük payı almak için ter dökecek. 

Geçen yıl yine Gloria Golf Kulübü’nün New Course sahasında düzenlenen turnuvada İngiliz golfçü Ryan Evans toplamda 267 vuruşla şampiyon olmuştu.

(Merthan Can)