Türkiye’deki önde gelen kripto para alım-satım platformlarından Bitci.com, golfe merhaba dedi. İki günlük organizasyona Bodrum Golf Kulübü ile Regnum Golf & Country Club ev sahipliği yaptı. 16-17 Ağustos tarihlerinde Çağdaş Holding ve Swissôtel Resort Bodrum Beach’in destekleriyle düzenlenen Bitci.com Bodrum Golf Cup’a Türkiye’nin birçok kulübünden 100’den fazla oyuncu katıldı. Bodrum Golf Kulübü ile Regnum Golf & Country Club sahalarında eşzamanlı olarak oynanan turnuvada iki günün toplamında alınan skorlar genel sıralamayı belirledi. Turnuvanın gross birinciliğini Hüseyin Demirağ elde ederken kategorilerde dereceye girenler, Bodrum Golf Kulübü’ndeki gala yemeği sonrası düzenlenen tören ile ödüllerine kavuştu.

Erkekler A Kategorisi’nde Bora Arıcı, B Kategorisi’nde ise Cahit Özalp zirveye çıkarken C Kategorisi’nde Barbaros Ökten birinci oldu. Kadınlar A Kategorisi’nde ilk sırayı Aynur Kutal alırken B Kategorisi birincisi ise Ebru Yalçınkaya oldu. Miniklerde ise Arda Özyıldız ilk sırada yer aldı. Bayrağa En Yakın Atış Ödülü’nü Nejat Narin ve Dilek Ertem alırken En Uzun Vuruş Ödülü’nü elde edenler Ali Gong ile Kristina Özsoy oldu.

Gecede ödülleri, turnuvaya ev sahipliği yapan Çağdaş Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Çağdaş Çağlar, Çağdaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi Dağlarca Çağlar, Çağdaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi Serkan Yılmaz, Bitci.com Genel Müdürü Onur Altan Tan ile Bodrum Golf Kulübü Başkanı Fikret Öztürk, Bodrum Golf Kulübü Başkan Yardımcısı Erol İslamoğlu ve Bodrum Golf Kulübü Kaptanı İsmail Erdoğan takdim etti.

TÜRKİYE’DE BİR İLK

İki gün süren keyifli organizasyon, ödül sistemiyle de tarihe geçti. Turnuva kapsamında, büyük ödüller kripto para cinsinden dağıtılırken böylece Türkiye’de ilk kez bir golf turnuvasının ödülü kripto para ile verilmiş oldu. Erkekler ve kadınlarda toplam beş farklı kategoride, Bitci.com’un kendi koini olan CHFT’den (Her bir adeti 1 İsviçre Frangı’na denk) toplam 1.500 adet dağıtılırken, gross kategorisinin şampiyonu da ayrıca 300 CHFT’lik ödüle hak kazandı. Böylece turnuvada dereceye girenler yan ödüller dışında toplam 1.800 CHFT’nin sahibi oldu. Ödül alan isimler, sahip oldukları CHFT’lerle ilgili tüm alım satım işlemlerini Bitci.com üzerinden yapabilecek.