Avrupa Turu'nun geleneksel organizasyonlarından BMW Uluslararası Açık, İngiliz oyuncu Matt Wallace'ın şampiyonluğu ile sona erdi. Final raundunu -7 (65) ile bitiren İngiliz oyuncu toplamda 278 vuruşla mutlu sona ulaştı. Bu sezon ikinci kez şampiyonluk kupası kaldıran Wallace toplam 333.330 euro'luk para ödülünün de sahibi oldu. 

Cumartesi günü par 3'lük dördüncü çukuru sekiz vuruşla bitiren ve son raunda +2 ile başlayan Danimarkalı oyuncu Thorbjorn Olesen, bir eagle ve dokuz birdie ile bitirdiği final raundunu -11 gibi inanılmaz bir skorla bitirmeyi başardı. BMW Uluslararası Açık'ın tarihindeki en iyi skoru elde eden Olesen, Shubhankar Sharma'nın bu sezonki en düşük raund rekorunu da egale etti. 

Toplamda -9 ile son güne lider olarak giren oyuncuların üç stroke önüne geçen genç oyuncu bu unvanını uzun süre korudu. Olesen, final raundunu -5 ile bitiren Mikko Korhonen ve -4 ile bitiren Martin Kaymer ile birlikte toplamda 279 vuruşla ikinciliği paylaştı. 


Her yıl olduğu gibi Alman golf tutkunlarının büyük ilgi gösterdiği turnuvayı dört gün boyunca 65 bin biletli seyirci izledi. 

(Zülfikar Görmen- Pulheim)