İşitme Engelliler Olimpiyatları’na golfün de dahil edilmesinin ardından çalışmalarına başlayan Türkiye Golf Federasyonu, Deaflympics projelerini hayata geçiriyor.
Hazırlıklarına Aralık ayında start veren TGF, 18-31 Temmuz tarihleri arasında Deaflympics'in yapılacağı Samsun’da, Samsun Özel Eğitim ve Meslek Lisesi ile 19 Mayıs İşitme Engelliler Ortaokulu öğrencilerine yönelik genel fiziksel uygunluk ve golf yetenek testleri uygulamıştı. Testlerde başarılı olan öğrenciler özel bir antrenman programıyla çalışmalarına başladı.
Antalya’da ise Kepez İşitme Engelliler Ortaokulu, Kepez Özel Eğitim Meslek Lisesi ve İsmet İnönü Kız Meslek Lisesi'nden belirlenen bir grup öğrenci de 21-27 Ocak tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilen kampa katıldı. Kampta başarılı olacak sporcular, Olimpiyat tarihine kadar aktif olarak özel antrenman programıyla oyunlara hazırlanacak.
ICSD üyesi yaklaşık 110 ülkeden katılacak olan sporcular, atletizm, atıcılık, badminton, basketbol, bowling, dağ bisikleti, futbol, güreş, hentbol, judo, karate, masa tenisi, oryantiring, plaj voleybolu, teakwondo, tenis, voleybol, yol bisikleti, yüzme ve golf branşlarında mücadele verecek.