Montgomerie Maxx Royal sahasında düzenlenen Turkish Airlines Open'da son güne girilirken heyecan doruğa çıktı.
Turnuvanın yıldızı Rory McIlroy ve 2013 Turkish Airlines Open şampiyonu Victor Dubuisson üçüncü gündeki başarılı skorlarıyla zirveye ortak oldu. Üçüncü kez turnuvada oynayan 19 yaşındaki amatör oyuncumuz Ali Altuntaş da 67 (-5) ile günün en iyi sonuçlarından birine imza attı.

Avrupa Turu Final Serisi kapsamında düzenlenen 7 milyon dolar toplam ödüllü turnuvanın üçüncü raunduna -14 ile lider giren Jaco Van Zyl, dördüncü çukurda yaptığı birdie ile liderliğini perçinledi. Günün başarılı ismi Kiradech Aphibarnrat ilk dokuzda yaptığı beş birdie ile Van Zyl'e yaklaştı. Aphibarnrat, 15. çukurda yaptığı birdie ile toplamda -15'e yükseldi ve liderliğe ortak oldu. Turnuvanın ilk şampiyonu Victor Dubuisson, 13. çukurdan itibaren üst üste üç birdie'ye imza atarak ilk üçe girdi ve günü toplamda 200 vuruşla bitirdi. Son dört çukuru iki birdie ve bir bogey ile bitiren, ilk iki günün lideri Jaco Van Zyl de bu kez Dubuisson'la ilk sırayı paylaştı.

2013'ten sonra bir kez daha son güne skor tabelasının en üstünde giren Victor Dubuisson gün sonunda yaptığı açıklamada Montgomerie Maxx Royal Sahası'nı çok sevdiğini söyledi. 13. çukuru ilk iki gün olduğu gibi birdie ile bitirdiğini ifade eden Fransız golfçü, "Bugünkü performansımı süper olarak tanımlayabilirim. Gün boyunca sadece iki hata yaptım ama özellikle son dokuzda çok güzel pata attım" diye konuştu.

7 birdie ile 18. çukura gelen Kiradech Aphibarnrat, son çukurdaki ikinci vuruşunda topu çalılıklara atınca bogey yapmaktan kurtulamadı. Montgomerie Maxx Royal'de üst üste üçüncü raundunu 67 ile bitiren Rory McIlroy ise toplamda 201 vuruşla Kiradech Aphibarnrat ile birlikte üçüncülüğü paylaştı.

65 vuruşla (-7) ile üçüncü raundun en iyi skorunu yakalayan Güney Koreli Byeong Hun An toplamda 203 vuruşla, Chris Wood ile beşinciliği paylaşarak kupa iddiasını sürdürdü.

ALTUNTAŞ'TAN SÜPER SKOR

Turkish Airlines Open'da mücadele eden üç Türk oyuncudan biri olan Ali Altuntaş, sahayı 67 (-5) ile bitirerek günün en iyi skorlarından birini yaptı. Üçüncü kez bu turnuvada yarışan 19 yaşındaki oyuncu, Montgomerie Maxx Royal'deki 11. raundunda sahayı ilk kez eksi skorla döndü. Altuntaş'ın skoru aynı zamanda bir Türk golfçünün Avrupa Turu organizasyonlarında elde ettiği en iyi skor oldu. 2013'teki turnuvanın 4. raundunda Hamza Sayın 70 oynamıştı.

Turkish Airlines Open yarın oynanacak final raunduyla sona erecek. Turnuvayı şampiyon olarak bitirecek golfçü 1 milyon 116 bin dolarlık para ödülünün de sahibi olacak.