Montgomerie Maxx Royal Golf Kulübü tarafından Avrupa’nın ünlü golf kulüplerinde düzenlenen turnuva serisinin yarı finali İtalya’da yapıldı. Toscana bölgesinde bulunan Argentario Golf Kulübü’nde organize edilen turnuvada beş ülkeden gelen oyuncular ter döktü. 
Rus oyuncu Andrew Mayatsky 37 puanla yarı finali ilk sırayı alarak 6-10 Aralık’ta Antalya’da düzenlenecek Maxx Royal Cup’ın finalinde oynama hakkı elde etti. Mayastsky, 27 Mayıs’ta düzenlenen organizasyonun Moskova ayağında Dmitry Leschenko’nun ardından ikinci sırayı almıştı.
Hollandalı Guido Van der Sluijs de net kategorisini ilk sırada bitirdi. Sluijs de ödül olarak Argentario Golf Resort&Spa’da iki gecelik çift kişilik konaklama kazandı.
Estonyalı Taivo Remmelgas, 6.99 metrelik atışıyla erkeklerde ‘nearest to the pin’ ödülünün sahibi oldu. Alman Eveline Rath de 6.25 m’lik atışıyla kadınlarda bu ödülün sahibi oldu. 

CAHİT ŞAHİN DE OYNADI
Turnuvada Montgomerie Maxx Royal Kulüp Müdürü Cahit Şahin de sahaya çıktı. Geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen turnuva serisini bu yıl 20 kulüpte gerçekleştirdiklerini belirten Şahin, “Maxx Royal Cup sadece bizim kulübün tanıtımı için değil bölgenin tanıtımı için de büyük önem taşıyor. İki yıl içinde turnuvanın geldiği noktadan çok memnunuz. Önümüzdeki yıllarda seriyi Asya ve Uzak Doğu ülkelerine yaymayı hedefliyoruz” dedi. 
Organizasyonun ödül töreni Argentario Golf Kulübü’nün bahçesinde gerçekleşti. Turnuvada dereceye girenlere kupa ve hediyelerini Montgomerie Maxx Royal Kulüp Müdürü Cahit Şahin, EWNS Group CEO’su Eugene Mesares ve Argentario Golf Kulübü Müdürü Ottavio Coppola birlikte verdi. 

BÜYÜK FİNAL ARALIK’TA
Maxx Royal Cup’ta yarı finalin ikinci ayağı 2 Aralık’ta Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki Korineum Golf Kulübü’nde oynanacak. Korineum’daki turnuvanın ardından finalistler 6-10 Aralık’ta şampiyonluk için mücadele verecek. Bu yıl Maxx Royal Cup ile aynı tarihlerde serinin yapıldığı golf kulüplerinin başkanlarının katılacağı Presidents Cup (Başkanlar Kupası) ile Maxx Royal misafirlerinin katılacağı Guests Cup da (Misafirler Turnuvası) düzenlenecek.