Son üç yıldır Turkish Airlines’ın isim sponsorluğunda gerçekleştirilen Turkish Airlines Challenge, bu sene ikinci kez üst üste Gloria Golf Kulübü’nün ev sahipliğinde düzenlenecek. Avrupa’nın en yetenekli genç golfçülerinin mücadele ettiği Challenge Tour’un Türkiye ayağı, New Course’da (Yeni Saha) 5 Mayıs Perşembe günü start alacak. Turnuva, 8 Mayıs Pazar günü sona erecek. 156 oyuncunun mücadele vereceği organizasyonda Türkiye’den dördü amatör olmak üzere 15 golfçü yer alıyor. 175 bin avro toplam ödüllü Turkish Airlines Challenge’da Hamza Sayın, Ediz Kemaloğlu, Cahit Kaya, Bekir Kara, Ulaş Karataş, Bülent Karataş, Deha Senay, Hakan Yamaç, Şenol Bay, Mustafa Hocaoğlu, Ramazan Duman‘ın yanı sıra amatör oyunculardan Ali Altuntaş, Jae Woo Shim, Koray Varlı, Leon Açıkalın sahaya çıkacak.

DÖRT GÜNLÜK HEYECAN FIRTINASI

Golfün en önemli organizasyonlarından Avrupa Turu’na oyuncu hazırlayan Challenge Tour’un Türkiye ayağı, Turkish Airlines Challenge’da ilk iki gün sonunda ilk 60 sırada bulunan golfçüler son iki raundu oynayarak şampiyonluk kupasını kaldırmak için mücadele verecek. 

Turnuva 5 Mayıs’ta saat 07.05’te birinci ve onuncu çukurlardan ilk grupların çıkmasıyla başlayacak. Golf tutkunları dört gün boyuncu organizasyonu ücretsiz olarak izleyebilecek.

Belek’te ilk iki gün boyunca  zaman zaman hafif şiddette yağmur beklenirken hava sıcaklığı 18 ila 22 derece arasında seyredecek. Cumartesi-Pazar günleri ise sıcaklık artacak, açık ve güneşli bir havada turnuva oynanacak.

TURKISH AIRLINES’TAN HEDİYE

2014 yılındaki buluşmayı Oliver Farr zirvede bırakırken geçen seneki turnuvada gülen isim de bir diğer Galli, Rhys Davies olmuş, 28 bin avroluk birincilik ödülünü de kazanmıştı. Organizasyonda ilk üç sırayı alanlara bu yıl da Turkish Airlines’dan çift yön uçak bileti de hediye edilirken 17’inci delikteki ‘hole in one’ ödülü ise yine Turkish Airlines’tan 1 milyon mil…