Dört farklı turnuvayı kapsayan “Gloria Özaltın Championship” görkemli gala gecesi ve ödül töreni ile sona erdi. Antalya Belek’teki Gloria Hotels & Resorts ev sahipliğinde hayata geçen Gloria Özaltın Turnuva Haftası’nda oyuncuları buluşturan organizasyon dizisi iki yıl aradan sonra düzenlendi. Dev etkinlikte İsviçre, Almanya, İngiltere, Avusturya, Belçika ve Türkiye olmak üzere altı farklı ülkeden 150 oyuncu buluştu. 45 delikli tesisi ile Gloria Golf Kulübü’nde gerçekleştirilen turnuva haftasında; “Öznur Özdemir Özaltın Memorial Trophy” bireysel, “Gloria Pairs Championship” karışık; “Sebahat Özaltın Ladies” kadınlar turnuvası ve “Nuri Özaltın Memorial Trophy” erkekler bireysel mücadelesine sahne oldu.
Beyhan Goldman Benardete iki raund sonunda toplam 55 puanla “Öznur Özdemir Özaltın Memorial Trophy” ve 63 puanla “Sebahat Özaltın Ladies” turnuvasında gross birincisi olup çifte kupa sevinci yaşadı. Cengiz Şahin de, 49 puanla “Nuri Özaltın Memorial Trophy”yi gross sıralamasında zirvede bitirdi.


BERK ŞENGÜL İKİ KEZ KÜRSÜDE

“Gloria Pairs Championship”te ise 12 Nisan’da Gloria New Course’ta oynanan buluşmada Roland Spicher-Gabriele Krause, 48 puanla birinci oldu. 13 Nisan’da Gloria Old Course’taki mücadeleden ise Ayça Mutlu-Aysel Çavuşoğlu ikilisi toplam 50 puanla galip ayrıldı.
Turnuvalarda yer alan Türk oyunculardan; “Öznur Özdemir Özaltın Memorial Trophy” erkekler B kategorisinde Berk Şengül 63 ile ikinci, C kategorisinde Mutlu Gür de 64 puanla dördüncü olarak kupa aldı.
“Nuri Özaltın Memorial Trophy”de Anıl Amiklioğlu A kategorisini 67 puanla dördüncü bitirirken B kategorisinde Berk Şengül 75 puanla ikinci, Mehmet Saraçoğlu 71 ve Cem Çelikoğlu da 68 puanla dördüncülük kürsüsüne çıktı. Birol Uygurlu C kategorisinde topladığı 68 puanla ikincilik kupasına uzandı; onu Mutlu Gür (65 puan) izledi.

MERVE MÜFTÜOĞLU ÜÇ KUPA İLE DÖNDÜ

“Sebahat Özaltın Ladies” turnuvasında Tülay Turhan birincilik kupasını kaldırdı. Toplam 75 puan elde eden Turhan’ın iki puan gerisindeki Nükhet Sebükcebe üçüncü olurken Nursel Başeğmez de B kategorisini 70 puanla üçüncü basamakta tamamladı. C kategorisinde ilk dörtte üç Türk oyuncu yer aldı. Nevin Yakupoğlu (90 puan) ile zirveye yerleşirken ikinci Neriman Erim 87, Merve Müftüoğlu da 76 puan ile bu grupta kürsüye gelen son isim oldu.
“Öznur Özdemir Özaltın Memorial Trophy”’de de kadınlarda C kategorisi ikinciliği kazanan isim toplam 78 puan ile Merve Müftüoğlu oldu.

ÖZEL ÖDÜLLER DE DAĞITILDI

Organizasyon kapsamında Trackman Range Challenge’da Hakan Kaya birinci olurken Merve Müftüoğlu da ikinciliği elde etti. Bu yarışmada Samir Smajic üçüncülük kupasına uzandı. En Uzun Vuruş’a Miralem Gordon imza atarken onu sırasıyla ikincilikte Cengiz Şahin ve Samir Tatataragiç izledi. Beat The Pro etkinliğinde oyuncular Jacob Oakley ile yarışırken Susanne Lupke 10’uncu çukurda Hole-in-One’a imza attı.
Kalabalık bir davetli topluluğunun katılım gösterdiği gala gecesi Gloria Golf Resort’ta düzenlendi. Hafta boyunca süren turnuvalarda kategorilerinde dereceye girenlere ödüllerini Özaltın Holding Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Özdemir, Elif Özdemir ve İrem Özaltın takdim etti.