Dört farklı turnuvayı kapsayan “Gloria Özaltın Championship” başladı. Antalya Belek’teki Gloria Hotels & Resorts ev sahipliğinde hayata geçen Gloria Özaltın Turnuva Haftası’nda oyuncuları buluşturan organizasyon dizisi iki yıl aradan sonra düzenlendi. Dev etkinlikte İsviçre, Almanya, İngiltere, Avusturya, Belçika ve Türkiye olmak üzere altı farklı ülkeden 102 oyuncu buluştu. 45 delikli Gloria Golf Kulübü’nde devam eden turnuva haftasında; “Öznur Özdemir Özaltın Memorial Trophy” bireysel, “Gloria Pairs Championship” karışık; “Sebahat Özaltın Ladies” kadınlar turnuvası ve “Nuri Özaltın Memorial Trophy” ile erkekler bireysel mücadelesine sahne oluyor.

Organizasyon kapsamında 12 Nisan’da Gloria New Course’ta oynanan Pairs buluşmasında çiftler sahaya çıktı. Betterball Stableford’a göre sıralanan 51 takım arasında Roland Spicher-Gabriele Krause, 48 puanla birinci oldu. Cengiz Şahin-Neriman Erim, bir puan farkla ikincilik kupasını alırken Alex-Susanne Lupke üçüncülük basamağına çıktı. Bu organizasyonda dördüncülüğü alan Samir Smajic-Samir Tataragic ikilisi de elde ettikleri 44 puanla dördüncü olup kürsüye çıkmayı başardı.
13 Nisan’da bu kez Gloria Old Course’ta sahaya çıkan takımların oyunu da çekişmeli bir mücadeleye sahne oldu. İki Türk takımının başarılı performansı ile ilk iki sırayı aldığı gün sonunda Ayça Mutlu-Aysel Çavuşoğlu toplam 50 puanla zirveye çıktı. Taner-Gül Ankara ikilisi de; 48 puan toplayan üç takım arasında en iyi son dokuz performansları ile ikincilik kupasına uzandı. Pairs buluşmasında Richard-Helena Hartley üçüncü olurken; Marc Vandeplas-Karine Tanan ise dördüncü sırada yer aldı.
Etkinlik kapsamında bugün Sebahat Özaltın Ladies ve Nuri Özaltın Mens Memorial Trophy’ın yanı sıra Avrupa’daki ilk ve tek Trackman Range’de; Trackman Range heyecanı yaşanırken Beat The Pro ile golf keyfi devam edecek.
Organizasyon yarın akşam düzenlenecek ödül töreni ve gala yemeği ile sona erecek.