Turkish Airlines Open’ın ardından ülkemizde düzenlenen en büyük golf organizasyonu olma özelliğini taşıyan Turkish Airlines Challenge, 20-23 Nisan tarihleri arasında Antalya Belek’teki Gloria Golf Kulübü’nün yeni sahasında düzenlenecek.

Avrupa Turu’nun bir alt organizasyonu olma özelliğini taşıyan Challenge Tour’da yılın ikinci turnuvası olarak oynanacak turnuvada toplam 200 bin euro para ödülü dağıtılacak. 30’u aşkın ülkeden toplam 156 oyuncunun katılacağı Turkish Airlines Challenge’da beşi amatör toplam dokuz oyuncu sahaya çıkacak. Mustafa Hocaoğlu, Ali Altuntaş, Koray Varlı, Ediz Kemaloğlu pro, Leon Açıkalın, Berk Çelik, Mutlu Güner, Mehmet Çoban ve Jae Woo Shim da amatör olarak ülkemizi temsil edecek.

17 – 18 Nisan tarihlerinde antrenman raundlarıyla başlayacak organizasyon 19 Nisan’daki Pro-Am ile devam edecek. 20-21 Nisan’daki ilk iki raundun ardından cut’ı geçen 60 oyuncu son iki günde de sahaya çıkacak.

Geçen yıl yine Gloria Golf Kulübü’nün yeni sahasında düzenlenen turnuvada Fransız oyuncu Clement Sordet toplamda 268 vuruşla zirveye çıkmış ve 28 bin euro’luk büyük ödülün sahibi olmuştu.