Türkiye'nin tek golf programı olma özelliğini taşıyan Golf Dünyası, izleyicilere merhaba dedi. Sportstv ekranlarında canlı yayın ile başta golf camiası olmak üzere tüm sporseverlere ulaşan programın ilk bölümünde konuk ise Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu oldu. 

Başkan, Türkiye’de golfün gelişimine değindiği ilk bölümde özellikle 2006 yılından itibaren ülkemizde golfün hızla büyüdüğünü ifade etti. Başkan Ağaoğlu, 2008 yılında adaylığı kazanılan ve 2012 yılında ülkemizin golf destinasyonu Belek’te gerçekleştirilen Dünya Amatör Takımlar Golf Şampiyonası’nın da etkisine değindi. Başkan, 2012 yılındaki Turkish Airlines World Golf Final ile başlayan ve 2013’ten bu yana devam eden Turkish Airlines Open’ın önemini de vurgularken Justin Rose’un şampiyonluğa ulaştığı son turnuvanın dünya çapında büyük yankı yarattığını anlattı.

SPORTSTV’YE TEŞEKKÜR
“Spor bir endüstriyse golf bunun lokomotifidir” diyen Ağaoğlu, programın ikinci bölümünde ise Türkiye’deki tüm golf sahalarının ülke golfüne ve turizme üst düzey katkı verdiğini ifade etti. Samsun’daki sahanın 19 Mayıs 2019'da Challenge Tour’un bir ayağına ev sahipliği yapabileceğini müjdeleyen başkan, "Çocuk Evlerinden Golfe, Golften Olimpiyatlara" projesinin detaylarından da bahsederek, bu girişimin 70 çocukla başladığını ve gelecekte çok güzel sonuçlar doğuracağının altını çizdi.
Ağaoğlu, televizyon programın ülke golfü için çok önem taşıdığını belirterek başta Sportstv yönetimi olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti, programının hayırlı olmasını diledi.

Başkanın ilk bölüme katılımından dolayı çok memnun olduklarını ifade eden Bülent Gürkan da, “Yaklaşık 15 yıldır golfün içerisindeyiz. Eskiden 3-4 aylık döneme sıkıştırılan turnuvalar, artık yılın tamamına yayıldı. Ev sahipliği yaptığımız uluslararası organizasyonlar da gelişimi ve ilgiyi destekliyor” diye konuştu.

Tugay Kosova’nın sunuculuğu üstlendiği program iki haftada bir Perşembe günleri saat 22.00’de Sportstv’de izleyiciler ile buluşacak. Golf Dünyası dergisi ve GolfMag dergisinin işbirliği ile hazırlanan programın sürekli yorumcusu ise Golf Dünyası Dergisi Genel Koordinatörü Bülent Gürkan... Programda her bölümde, ülkemizden ve dünyadan güncel turnuvalar ve gelişmelerin yer aldığı haberler, dosya konuları, Türkiye’de düzenlenen turnuvalardan izlenimler, golf kuralları, golf terimleri ve golf takvimi ele alınıyor.