Türkiye Golf Federasyonu'nun faaliyet programında yer alan MVK Açık Şampiyonası’nda ilk gün sona erdi. Türk golfünün gelişmesine önemli katkılarda bulunan Mustafa Vehbi Koç'un anısına düzenlenen şampiyonada 55 golfçü gün sonunda skor kartını hesapladı. 
Antalya Belek’teki Kaya Palazzo Golf Kulübü'nde gerçekleştirilen organizasyonda erkekler kategorisinde
Taurus Golf Kulübü'nden Recep Turan gün sonunda 74 vuruşla genel sıralamada ilk basamakta yer buldu. İki çukuru birdie ile geçip 11 çukurda da par oynayarak başarılı bir performans sergileyen Turan, ilk günün en fazla alkış alan ismi oldu. Kadınlar kategorisinde ise yine Taurus Golf Kulübü'nden Yurdanur Akkaş 88 vuruşla günü lider tamamladı.
 
BAŞKAN’DAN ANMA

Turnuvada sahaya çıkan Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu da, oyun öncesinde yaptığı açıklamada, "Sevgili arkadaşımız ve yakın dostumuz, Türk golfüne yıllarca emek verdi ve hizmet etti. Golfün bu noktaya gelmesinde büyük pay sahibi olan merhum Mustafa Vehbi Koç anısına düzenlemiş olduğumuz turnuvada onun anısına oynamak farklı bir duygu… Geçen yıl bu zamanlar birlikte golf oynamıştık. Türk sporunun gerçekten Mustafa Koç gibi insanlara ihtiyacı var. O sadece maddi anlamda değil, manevi anlamda da değerli bir dostumuz ve büyük bir güçtü" dedi.
MVK Açık Şampiyonası 4 Eylül Pazar günü final raundu ve ardından düzenlenecek ödül töreniyle tamamlanacak.