Dördüncüsü bu yıl gerçekleştilen Fikret Öztürk Başkanlık Turnuvası’nda zafere İsmail Erdoğan uzandı. 6-7 Ağustos tarihlerinde Bodrum Ortakent’teki Bodrum Golf Kulübü sahasında düzenlenen geleneksel turnuvaya erkekler üç, kadınlar iki ve gençler kategorisinde olmak üzere toplam 93 golfçü katıldı. Zevkli bir mücadeleye sahne olan ve stableford net formatıyla oynanan turnuvada Bodrum Golf Kulübü oyuncusu İsmail Erdoğan zirvede yer alarak kupasına kavuştu. 
Erkekler A  Kategorisi’nde de ilk sırada yer alan Erdoğan’ı  bir diğer Bodrum Golf Kulübü oyuncusu Adnan Akbaş 37 puan ile ikincilikte izledi. Akbaş geçen yılki üçüncülüğünden sonra yine kürsüde kalmayı bilirken Necdet Soyer ise 36 puan ile üçüncülüğü elde etti.
Turnuvada şampiyonluğu getiren play-off oldu. Gün sonunda eşit puana sahip Erdoğan ve Akbaş’ın play-off’taki mücadelesinde bir stroke farkla gülen oyuncu İsmail Erdoğan oldu. Akbaş ile gün sonunda alkışlarla kulübe giren İsmail Erdoğan’ı ilk tebrik edenlerden biri de kulüp başkanı Fikret Öztürk oldu.
Erkekler B kategorisinde ise 36, 35 ve 34 puan ile Hüseyin Boyacı, Haluk Kutal, Bora Arıcı ilk üçte sıralanan golfçüler oldu.
Erkekler C kategorisinde ise Bodrum Golf Kulübü oyuncuları ilk 10’a dokuz oyuncu sokarken kürsüyü de kimseye bırakmadı. Kemal Kurum 39 puan ile ilk sırada yer alırken, 37 puan elde eden iki isimden Orhan Erişen ikincilikte kaldı(son dokuz 23), Sabri Demirezen (son dokuz 18) ise üçüncülüğü elde etti.

İLKİN DURUKAN RAHAT

Kadınlar A kategorisinde 35 puan toplayan İlkin Durukan, 29 puan elde eden en yakın rakibi Özlenen Başoğlu’nun önünde birinciliği alırken 25 puanlı İkbal Oakley ise üçüncülük basamağına çıktı.
B kategorisinde ise üç Bodrum Golf Kulübü oyuncusu kürsüye geldi; birer puan farkla, 34 puan alan Zühra Kırımgeri’yi Oya Dağlı ve Esra Hergül takip etti. Kırımgeri geçen yıl da birinci olarak bu kategoride iki yıl üst üste birinciliğe uzanmanın gururunu yaşadı.
14 oyuncunun mücadele verdiği gençler kategorisinde ise yine Bodrum Golf Kulübü’den 39’ar puanlı Duru Narin ve Emircan Şahan ile 37 puan toplayan Yılmaz Batan ilk üç sırada yer alıp kupalarına kavuştu.

TURNUVAYA YENİ İSİM 

Turnuvanın ödül töreni de 7 Ağustos akşamı Bodrum Golf Kulübü’nde gerçekleşti. Kalabalık davetli topluluğu önünde düzenlenen tören öncesi kulüpte Türk bayrakları ile adeta bir şölen havası esti. Coşku dolu gecede hep bir ağızdan marşlar okundu ve yapılan konuşmalar ile demokrasiye olan bağlılık vurgulandı. 15 Temmuz tarihindeki darbe saldırısı sonucu hayatını kaybedenler anısına bir dakikalık saygı duruşu yapılırken kürsüye davet edilen Bodrum Golf Kulübü Başkanı Fikret Öztürk de, öncelikle 15 Temmuz’da yaşanan darbe saldırısını bir kez daha kınadı ve aynı saatlerde İstanbul Yenikapı’da düzenlenen Demokrasi Mitingi’ne Bodrum’dan destek olduklarını belirterek, “Her yer Yenikapı. Darbeye Hayır” diye seslendi. Ülkemizin birlikteliğin hiçbir zaman bozulmayacağını ifade eden Öztürk, bir çağrıda bulundu ve turnuvanın isminin gelecek yıldan itibaren 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Turnuvası olarak oynanmasını istediğini açıkladı.