Anna Nordqvist, kariyerinin üçüncü major kupasını Carnoustie Şampiyona Sahası'nda kaldırdı. AIG Kadınlar Açık'ta 32 ülkeden 144 oyuncunun kıyasıya mücadelesi dört raund boyunca sürerken final günü açık ve güneşli hava eşliğinde güzel skorlar çıktı. Rekor 5.8 Milyon ABD Doları toplam ödül ile cazibesi yüksek şampiyonada hafta boyunca 28,758 seyircinin dahil olduğu heyecan fırtınası finalde son çukura dek devam etti.

İlk raundu lider bitiren olimpiyat şampiyonu Nelly Korda sonrasında ritmini kaybederken 2018 şampiyonu Georgia Hall ikinci raundu en tepede tamamladı. Finale ise iki isim liderliği paylaşarak girdi. 2009 PGA Şampiyonası ile 2017 Evian Şampiyonası birinciliğine sahip Anna Nordqvist, altıncı çukurda vites yükseltip üç çukuru birdie ile geçti. Tam bir test olarak bilinen 16'da kilit bir par ile yoluna devam eden golfçü ile Nanna Koerstz Madsen 18'e eşitlikte girdi. Son çukuru par oynayıp 69 (-3) ile kapanışı yapan İsveçli toplamda -12 ile turnuvayı noktaladı ve 870 bin Dolar birincilik ödülünü cebine koydu. Anna Nordqvist, son üç 10 yıllık dilimde Birleşik Amerikalı oyuncuların haricinde major kazanan tek isim olmayı başardı.

Zafer sonrası 34 yaşındaki İsveçli yıldızı ilk tebrik eden isim İskoç caddiesi Paul Cormack oldu. 6 ve 12'inci çukuru eagle ile geçip 67 oynayan 2018 şampiyonu Georgia Hall, 2019'un ikincisi ABD'den Lizette Salas ve bir diğer İsveçli Madelene Sagstrom, -11 ile ikinciliği paylaştı. Danimarkalı Madsen ise -10 ile Avustralyalı Minjee Lee'ye beşincilikte eşlik etti.