Bodrum Golf Kulübü Kaptanı Hüseyin Demirağ’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen Hüseyin Demirağ Kaptanlık Kupası’nı bu yıl Sabri Yiğit kazandı. 23-24 Temmuz tarihlerinde Bodrum Ortakent’teki Bodrum Golf Kulübü sahasında dördüncüsü bu yıl düzenlenen turnuvada 111 oyuncu sahaya çıktı. Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu ve Bodrum Golf Kulübü Başkanı Fikret Öztürk’ün de oynadığı geleneksel buluşmada; erkekler üç, kadınlar iki ve gençler kategorisinde zevkli bir mücadele yaşandı. Stableford net formatıyla oynanan turnuvada Bodrum Golf Kulübü oyuncusu Sabri Yiğit, skor kartını bir birdie ve 10 par ile hesaplayarak başarılı bir performans ortaya koydu. B kategorisinde birinciliği elde eden başarılı oyuncu genel sıralamada da zirvede yer aldı ve kupasına kavuştu. 
Turnuvada çetin bir rekabete sahne olan Erkekler A kategorisinde 16 golfçü sahaya inerken turnuva sonunda Bodrum Golf Kulübü’nün üç oyuncusu kürsüyü paylaştı. Son iki yılın şampiyonu deneyimli isim Fikret Ünlü, 33 puan elde ederek ilk sırada yer bulurken Ünlü’nün ardından Özgen Selçuk ve Bodrum Golf Kulübü Başkanı Fikret Öztürk 32’şer puanla sıralandılar. 
26 oyuncunun oynadığı B kategorisinde Sabri Yiğit rahat biçimde elde ettiği 37 puan ile bu kategoride zirvenin sahibi olmasını bildi. Nihat Serindik 33, Hamdi Poyraz ise 32 puan toplayarak kupa alan diğer isimler oldu.
Bodrum Golf Kulübü’nün ilk 10’a sekiz oyuncu soktuğu Erkekler C kategorisinde ise İzmir Golf Kulübü Başkanı Heval Savaş Kaya 35 puan ile birinciliği elde etti. Ev sahibi kulübün iki oyuncusu Nihat Özdemir ve Ahmet Hazan da 34’şer puanla kürsüye çıkan diğer oyuncular oldu.

ÖZLENEN BAŞOĞLU FARK YARATTI

Sekiz oyuncunun yarıştığı Kadınlar A kategorisinde ise elde ettiği 31 puan ile rakiplerinin açık ara önünde kupa alan Özlenen Başoğlu’nu 24 puan toplayan Gülay Dora ile 23 puanlı Özlem Ispartalıgil takip etti. 19 oyuncunun mücadele verdiği B kategorisinde ise ilk beş Bodrum Golf Kulübü oyuncularından oluştu; Zühra Kırımgeri 41, Arzu Narin 38 ve Aylin Tepe 37 puan ile sıralamada ilk üç basamakta yer buldu. 
Toplam 18 oyuncunun mücadele verdiği gençler kategorisinde ise 37’şer puanlı Aylin Tepe ile Kaan Karaca’yı 36 puan toplayan Yılmaz Batan takip etti.

GENÇLER ALKIŞ ALDI 

Turnuvanın ödül töreni de 24 Temmuz akşamı Bodrum Golf Kulübü’nde gerçekleşti. Sahneye gelen Bodrum Golf Kulübü Kaptanı Hüseyin Demirağ konuşmasında Bodrum Golf Kulübü’nün her geçen yıl daha da büyüdüğünü ifade etti. Kaptan, oluşan bu sıcak atmosfer sayesinde hem spor yapmanın keyfine vardıklarını hem de arkadaşlık bağlarının kuvvetlendiğini belirterek tüm kulüp üyelerine ve dostlarına teşekkür etti. 
Ödül törenine katılan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum’un artık golf turizmi ile de anıldığını belirterek Bodrum Golf Kulübü’nün varlığının artı değer kattığını vurguladı. Tüm oyuncuları tebrik eden başkan, organizasyonu gerçekleştiren kulüp çalışanlarına da emeklerinden dolayı teşekkür etti.
Ödül töreninde, Türkiye Golf Federasyonu’nun düzenlediği Yıldızlar Ligi’nde dereceye giren Bodrum Golf Kulübü’nün genç oyuncuları da kulüp üyelerinin alkışları altında toplu fotoğraf karesinde yer buldu.