Antalya Belek'teki National Golf Kulübü'nde süren MVK Uluslararası Türkiye Amatör Açık Şampiyonası’nda üçüncü raund sona ererken ikinci günün genel sıralama birincileri Ali Altuntaş ve Anastasia Mikan liderliklerini sürdürdü.
Sekiz ülkeden 53 oyuncunun mücadele ettiği şampiyonada erkeklerde genel sıralamada ilk iki günün lideri Ali Altuntaş, üçüncü raundu 77 ile oynasa da, üç raund sonunda en yakın rakibi Mutlu Güner’in dört stroke önünde zirvedeki yerini korudu. Güner 74 vuruşla üçüncü raundu tamamlayıp final gününe ilerlerken Maltalı golfçü Andrew Borg, Türk oyuncular Fahrettin Kök ve Leon Açıkalın liderin sekiz stroke gerisinde sıralandılar. MİKAN RİTMİNİ KORUDU

Organizasyonda kadınlarda 2015 yılının şampiyonu olan Anastasia Mikan, (ilk iki raundu 79’ar vuruşla bitirmişti) üçüncü rauntta adeta vites arttırdı. 14 çukuru par ile geçen Alman golfçü raundu da 75 ile tamamlayıp üç gün sonunda genel toplamda +14 ile finale girerken genel sıralamada en yakın rakibi vatandaşı Larissa Roxana Stergiou ve Türk golfçü Serra Evrengil ile arasındaki farkı 10 stroke’a çıkarmasını bildi. 
Şampiyonada 4 Eylül Pazar günü oynanacak final raundu sonunda gerçekleştirilecek ödül töreni ile organizasyon sona erecek.