Gloria Golf Kulübü’nün ev sahipliğinde düzenlenen Turkish Airlines Challenge’ın ikinci gününde de heyecanlı bir mücadele vardı. Challenge Tour’un Türkiye ayağı, Par 72’lik New Course’da (Yeni Saha) sabah seansında açık ve güneşli bir havada başlarken ikinci raundun gülen ismi, 64 ile sahayı dönen Fransız golfçü Matthieu Pavon oldu. 

Geçen hafta Challenge de Madrid’i dördüncü sırada tamamlayan 23 yaşındaki oyuncu, Belek’te müthiş bir oyun sergiledi. Son dokuz çukurda altı birdie’ye imza atan oyuncu, raundu -8; genel sıralamadaki liderliğinin de -12 ile güvence altına aldı. Kariyerinin ilk yılında dördüncü Challenge Tour turnuvasını Belek’te oynayan Pavon’u takibe alan isimler ise Clement Sordet ve Sebastian Soderberg oldu. Road to Oman sıralamasında liderlikte bulunan İsveçli oyuncu ve Fransız Clement Sordet, -4 ile tamamladıkları ikinci raund sonunda, genel sıralamada -10 ile liderin iki stroke gerisinde sıralandılar.

Bu grubun bir stroke gerisinde ise dördüncülük basamağını beş golfçü paylaştı: Nico Geyger, Sebastian Heisele, Oliver Farr, Aaron Rai ve Joël Stalter.

EDİZ KEMALOĞLU’DAN PARLAK OYUN
Turnuvada mücadele veren Türk oyuncular arasında cut’ı geçmeyi başaran isim Ediz Kemaloğlu oldu. İkinci raundda -4 oynayan genç oyuncu, ilk raundu +2 ile oynamıştı. Ediz, böylece toplamda -2 ile iki raund sonunda 67’inciliği paylaşarak cut’ı geçti ve önemli bir başarıya imza attı.

Golfün en önemli organizasyonlarından Avrupa Turu’na oyuncu hazırlayan Challenge Tour’un Türkiye ayağı Turkish Airlines Challenge’da ilk iki gün sonunda ilk 60 sırada yer alan golfçüler; bugün üçüncü raundu yarın(Pazar) günü de final raundunu oynayacak ve şampiyon kupasını kaldıracak.