Maxx Royal Belek Golf Resort ve Montgomerie Maxx Royal Golf Kulübü ev sahipliğinde düzenlenen 2021 Maxx Royal Cup Finali, 5-9 Aralık 2021 tarihleri ​​arasında Antalya Belek'te gerçekleştirildi. Bu yıl, Mere Golf Kulübü'nden İngiliz golfçü Wayne Shillito 39 puanla şampiyonluğu elde etti. Shillito ayrıca Maxx Royal Resorts'ta ücretsiz konaklama ile ödüllendirildi. Sıralamada ikinciliği 38 puan ile Volodymyr Skubenko elde ederken Marius Pavel de 37 puanla üçüncü oldu.

Mayıs ayında Almanya'dan başlayan amatör golf serisi Maxx Royal Cup'ta altıncı sezon geride kalırken pandemi dönemi nedeniyle bu yıl hem 2020 hem de 2021 finalistleri birlikte şampiyona sahasında mücadele verdi. Maxx Royal Belek Golf Resort & Montgomerie Maxx Royal Golf Kulübü; turnuva haftasında 140 oyuncuyu ağırlarken konuklar erkeklerde iki ve kadınlarda bir kategoriden oluşan VIP Misafirler Kupası, Başkanlar Kupası ve Uluslar Kupası da oynamanın mutluluğunu yaşadı.

Alexander Manninger, 2018'deki birinciliğin ardından bir kez daha Başkanlar Kupası'nda ilk sırayı elde etti. VIP Misafirler Kupası'nda erkeklerde Metin Ataş (A), Ercan Özçelik (B) ve Kadınlar kategorisinde Olena Teslenko birinci oldu. “En Uzun Vuruş Ödülü”ne Ales Beran imza atarken Michael Wenth “Bayrağa En Yakın Atış”ı kaydetti.

Etkinlik haftası kapsamında kulüp binasında düzenlenen parti misafirleri buluştururken gece sonunda yapılan tören ile Uluslar Kupası'nda altın madalya Ukrayna'dan Mykola Subotenko, Oleksandr Pylypenko ve Roman Rastvortsev'in oldu.

Bu seneki turnuvada SunExpress Airlines, Korineum Golf&Beach Resort, Argentario Golf Club, Idea Toscana, Callaway, Parla Fine Jewellery sponsorluk katkısı sundu.

Maxx Royal Belek Golf Resort'ta düzenlenen ödül töreninde dereceye girenlere ödülleri Antalya Vali Yardımcısı Nurettin Ateş; Antalya Kültür ve Turizm Müdürü Candemir Zorluoğlu; Maxx Royal Belek Golf Resort Genel Müdürü Şenol Yorgancı; Korineum Golf & Beach Resort Başkanı Günay Çerkez, Montgomerie Maxx Royal Genel Müdürü Cahit Şahin ve EWNS Genel Müdürü ve Maxx Royal Cup Direktörü Eugen Eduard Mesares takdim etti.