Üç yılda dünyanın en önemli amatör golf organizasyonlarından biri haline gelen Maxx Royal Cup’ta sezon finali 7-8 Aralık’ta yapılacak. Üç kıtada amatör oyuncuları prestijli golf kulüplerinde buluşturan organizasyonun finalinde yıl içindeki turnuvaları ilk sırada tamamlayan oyuncular şampiyonluk için Belek’teki Montgomerie Maxx Royal Golf Kulübü’nde sahaya çıkacak. 24 Şubat’ta Güney Afrika’nın Cape Town kentindeki Pearl Valley Golf Kulübü’nde başlayan serinin 20. turnuvası ve yarı finali 21-25 Kasım tarihlerinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki Korineum Golf Kulübü’nde  yapılmıştı. 
Maxx Royal Cup Finali ile aynı tarihlerde düzenlenecek Maxx Royal Guests Cup’ta da 21 ülkeden 116 oyuncu sahaya çıkacak. Hamburg ve Almanya Milli Takımı’nın ünlü futbolcularından Manfred Kaltz ile Arsenal ve Avusturya Milli Takımı’nın eski kalecisi Alex Manninger de geçen yıl olduğu gibi Guests Cup’ta sahaya çıkacak. 

1 KİLOGRAM ALTIN KAZANMA ŞANSI
Maxx Royal Cup’ın final günü sekizinci delikte hole-in-one yapan isim, Emirat AG tarafından 1 kilogram altın ile ödüllendirilecek. 
Maxx Royal Resorts, Montgomerie Maxx Royal Golf Kulübü ve EWNS Group’un organizasyonu ile hayata geçen Maxx Royal Cup’a bu sene; Korineum Golf&Beach Resort, Conte of Florence, Argentario Golf Kulübü, Superior Golf&SPA Resort, Krakow Valley Golf Kulübü; Probis, Unopiu, Emirat AG, Idea Toscana, TiCad ve Antalya Destination da sponsor olarak destek verecek. 

ŞAHİN: MARKA ORGANİZASYON
Montgomerie Maxx Royal Golf Kulübü Müdürü Cahit Şahin, 2016 yılında düzenlemeye başladıkları Maxx Royal Cup’ın prestijli bir marka haline geldiğini söyledi. Golf sezonunun en düşük olduğu dönemde 21 farklı ülkeden oyuncuların Maxx Royal organizasyonları için Antalya’ya geldiğini belirten Şahin, “Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın hedeflediği ‘nitelikli turist’ tanımına uyan golfçüleri ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Önümüzdeki yıllarda turnuvanın kapsamını daha da genişleterek hem Maxx Royal markasını hem de Antalya’yı daha çok insana tanıtmayı hedefliyoruz” dedi. ÜLKE ŞEHİR KULÜP FİNALİST
Güney Afrika Cape Town Pearl Valley Elizabeth Anna Heyenrych 
Güney Afrika Cape Town Steenberg Greg McLeroth
Rusya Moskova Zavidovo Gennady Tolstobrov
Belçika Brüksel         Tournette Nathalie Parent
Polonya         Krakow         Krakow         Zbigniew Piela
Lüksemburg Lüksemburg Luxembourg GC Frank Berg
Almanya Werl Schloss Moyland Babette Bildstein
Estonya         Tallinn Estonian GC Risto Ring
Almanya Hannover Hardenberg Christiane Finke
Finlandiya Helsinki         Linna GC Marko Kivimaki
İrlanda         Kilkenny         Mount Juliet GC Matthew Flynn O'Connor
Ukrayna         Kharkiv         Superior GC Serhiy Kostirko
Almanya Münih Wittelsbacher Kolja Nowak
Avusturya Viyana Diamond GC Erich Danzer
İtalya Roma Argentario Claudia Adriani
Hırvatistan Zagreb GK Riverside Lovro Horvat
Almanya Hamburg Gut Kaden Peter Naumann
Almanya Köln Kölner Biren Desai
Ukrayna         Kiev         Kiev GC         Dmytro Fedusiv
KKTC  (Yarı final) Girne         Korineum Beach Dariusz Kuriata