Bu sezon altıncı yılını kutlayan Maxx Royal Cup’ta sezon birbirinden keyifli organizasyonlarla sürüyor. 2016'dan bu yana amatör golfçüleri buluşturan prestijli serinin Ağustos ayı takviminde yer alan bir diğer Rusya etabı Ekaterinburg şehrindeki Pine Creek Golf Kulübü'nde gerçekleştirildi. Sezon başından itibaren Pestovo, Zavidovo ve Peterhof kulüplerindeki buluşmalar ile Rusya'daki oyuncular Maxx Royal Cup heyecanına ortak olurken Pine Creek Golf Kulübü'ndeki turnuva da katılımcıların övgüsünü aldı.

Serinin bu etabında Anna Pakrovskya zirveye çıktı. Montgomerie Maxx Royal Genel Müdürü Cahit Şahin'in de katıldığı ödül töreni ile finalist, 5-9 Aralık tarihleri arasındaki büyük finalde yer almaya hak kazandı. Maxx Royal Cup’ta etap birincileri, final haftasında Maxx Royal Belek Golf Resort'ta dört gece ağırlanırken Montgomerie Maxx Royal'de üç raund golf oynama ayrıcalığını deneyimliyor.  

Sezonun son çeyreğine girilirken takvimde Almanya etapları; Seddiner See Golf&Country ve Wittelsbacher Golf Kulübü'ndeki buluşmalar ile oyuncular yine şampiyonu belirleyecek büyük finale katılabilmek için yarışacak. Maxx Royal Cup; 2016 yılından bu yana Montgomerie Maxx Royal ile Maxx Royal Belek Golf Resort ev sahipliğinde EWNS Group iş birliği ile hayata geçiyor.