Antalya Golf Kulübü'nün ev sahipliğinde GolfMad Travel'in organize ettiği Dünya Amatör Golfçüler Şampiyonası Türkiye Finali sonunda Meksika biletini alan kategori birincileri Şehmus Işık, Bora Kocaoğlu, Murat Keklik, Cahit Şahin ve Yasin Akkanat ülkemizi 16-23 Ekim tarihleri arasında Meksika'nın Cancun şehrinde düzenlenecek büyük finalde temsil edecek. Oyuncular dev şampiyona için hazırlıklarını sürdürüyor.

GolfMad Travel Türkiye Direktörü Bekir Kara, "Bu yıl pandemi nedeniyle sayıyı kısıtlı tuttuk. Önümüzdeki sene çok daha fazla talep olacağını düşünüyoruz. Finalde inşallah birinci olabilirsek ülkemizin bayrağını göndere çekeceğiz" diye konuştu.
Kara, "Dünya Amatör Golfçüler Şampiyonası finalinde 45 ülkeden golfçüler yarışacak. Turnuvaya her ülkeden beş kategoride birinci olan oyuncu, bir de kaptan olmak üzere altı golfçü katılacak. Dünya finalinde yaklaşık 250 sporcu mücadele edecek. Biz ilk defa Türkiye finalini yapıyoruz. Bu organizasyonla üç yıllık kontrat yaptık. Bu turnuvanın dünya finali her yıl farklı bir kıtada yapılıyor. Önümüzdeki yıl Dubai'de yapılacak. Amacımız dünya finalini ülkemize getirmek" dedi.
Büyük finale Moon SPA & Golf Club, Riviera Cancun Golf & Resorts, Cancun Country Club ve Puerto Cancun Golf Sahası ev sahipliği yapacak.