Antalya Belek’teki golf sahalarında 2012 yılında başlayan oyun sayılarındaki düşüş Nisan ayındaki hareketlenme ile durdu. Nisan ayında satılan 76.697 oyun tablonun olumluya dönmesini sağladı.

Antalya Golf Kulübü Genel Müdürü Uğur Budak, Golf Dünyası dergisine yaptığı değerlendirmede Nisan ayının 2011 yılı hariç Belek’in tarihinde en iyi Nisan ayı olduğunu kaydetti. Budak, “Ocak-Mart dönemi bir önceki yıla oranla yüzde 1.7’lik bir düşüşle gerçekleşti. Bu da 2012 yılındaki kan kaybının sürdüğü anlamına geliyordu. Ancak Nisan ayında toplam 76.697 oyun satıldı ve bu da bir önceki yıla göre yüzde 19.8’lik bir artışı ifade ediyor. Nisan ayındaki yükselişin etkisiyle yılın ilk beş ayında geçen yıla göre yüzde 4.39’luk bir artış var. 2012 yılının ilk beş ayında 228.894 olan rakam, bu yılın aynı döneminde 238.798’e yükseldi. Mayıs ayı da beklentilerin üzerinde geçti. Ayrıca Eylül ve Ekim ayları için de olumlu sinyaller almaktayız” dedi. Budak, Belek’in son yıllarda kronik hale gelen sıkıntısının 15 Kasım’dan itibaren azalan Britanya uçuşları ve buna bağlı olarak düşen rakamlar olduğunu söyledi.

Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu da, Belek’teki tablonun değişmesinde geçen yıl Tiger Woods’un katıldığı Türk Hava Yolları Dünya Golf Finali’nin önemli payı olduğunu söyledi. Ağaoğlu, “Tiger’ın gelmesi golfçülerin dikkatinin Antalya’ya çevrilmesini sağladı. Ünlü oyuncunun bu yıl bir kez daha Antalya’ya gelecek olması tanıtım açısından büyük önem taşıyor” dedi.