Serik ilçesine bağlı Belek Turizm Merkezi’nde düzenlenen Turkish Airlines Ladies Open’da Fransız Valentine Derrey, şampiyonluğa ulaştı. 26 yaşındaki oyuncu, Belek’teki zaferi ile Ladies European Tour kariyerindeki ilk birinciliğini de elde etmiş oldu. Yağış nedeniyle bir raundu iptal edilen ve toplamda 54 çukur üzerinden oynanan turnuvada üç raund sonunda zirveye çıkan isim (73-69-70) toplamda 212(-7) ile Fransız oyuncu oldu. 26 yaşındaki golfçü Ladies European Tour’a 2011 yılında dahil oldu. İkinciliği Danimarka’dan Malene Jorgensen (68-73-73) toplamda 214(-5) ile elde etti. Üçüncü ise (70-73-72) 215 (-4) ile İngiliz Charley Hull oldu.

BAŞARILI ORGANİZASYON

Türkiye’nin golf destinasyonu Belek’te ve National Golf  Kulübü’nde altıncı yılı geride bırakan turnuva başarılı bir organizasyonla sona erdi. Toplam250 bin Avro para ödülünün dağıtıldığı Turkish Airlines Ladies Open 2014’te birinciye kupasını, AB Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Turkish Airlines Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Hamdi Topçu takdim etti. Törende Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, Antalya Valisi Sabahattin Öztürk, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, National Golf Kulübü Başkanı Bülent Göktuna da hazır bulundu.
Turkish Airlines ilk üçe giren golfçülere dünyanın her noktasında kullanabilecekleri Business Class çift yön uçak bileti hediye etti. Boybeyi Mücevherat’tan ilk üç sırayı alan isimlere 19 Collection adındaki turnuva için özel olarak tasarlanmış kolye hediye edildi.  

Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın himayesinde Türkiye Golf Federasyonu’nun gözetiminde Avrupa Birliği Bakanlığı ve Mineks International’ın katkılarıyla düzenlenen turnuvada Regnum Carya Golf & Spa Resort konaklama sponsorluğunu üstlendi. Birçok markanın sponsorluk katkısı verdiği turnuvada ulaşım sponsorluğunu Matrix Travel gerçekleştirirken Sharp, NTVSpor, ICF Airports,İstanbul Cerrahi, Betuyab, Algida, Bozita, Private Anadolu Hospitals, Canderel,Konica Minolta diğer katkı veren kurum ve markalar oldu.