Dünya çapında 22 yıllık tarihe sahip World Corporate Golf Challenge’ın (Dünya Kurumsal Golf Turnuvası) Türkiye ayağı; 21 Mayıs’taki ilk raund ile başladı. Matrix Travel’ın hayata geçirdiği ve dördüncü yılı geride bırakan çekişmeli turnuva; 2015 yılında olduğu gibi yine OPET’in ana sponsorluğunda gerçekleştiriliyor. OPET World Corporate Golf Challenge Türkiye, Belek’te Regnum Carya Golf & Spa Resort ev sahipliğinde, Carya ve National sahalarında oynanıyor.

ZEVKLİ MÜCADELE
26 farklı kurumdan 30 farklı takımın iki gün boyunca şampiyonluk için ter döktüğü prestijli organizasyonda oyuncular, ilk gün National Golf Kulübü’nde mücadele verdi. Her takımdaki iki oyuncunun iki raund sonunda elde ettiği stableford net skorlarının toplamının birinciyi belirleyeceği çekişmeli turnuvada 60 oyuncu sahaya çıktı. Güzel bir havada oynanan ilk raunda damgasını vuran takım Bony Socks oldu. Opet Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Öztürk ile Ali Gong’dan oluşan takımda her iki oyuncu da 35’er puan elde edince raund sonunda toplamda 70 puan ile Bony Socks zirveye yerleşmesini bildi. Lider takımı takip edenler ise toplamda 67’şer puan elde eden Hüseyin Demirağ ve Richard Özatacan’dan kurulu Otokar-1; Caner Tuna ile Erol İslamoğlu’nun yer aldığı Otokar-3 oldu.

EĞİTİME KATKI
Her yıl farklı bir sosyal sorumluluk projesine imza atan organizasyon komitesi; turnuvaya katılan oyuncuların desteği ile bu yıl Türkiye Golf Federasyonu Eğitim Altyapı Geliştirme programına katkı sağlıyor. Her bir oyuncu-şirket turnuvaya katılarak, ülkemizdeki genç golfçülerin eğitimlerine katkıda bulunuyor.

ŞAMPİYONUN ROTASI PORTEKİZ
Turnuvada ikinci raund, 22 Mayıs günü saat 08.00’de(shotgun) başlayacak. Yedinci çukurda “Seiko Hole in One” yarışmasını kazanan şanslı oyuncu, Seiko Türkiye tarafından hediye edilecek saatin sahibi olacak. İkinci raund sonunda sıralama oluşurken dereceye girenlere ödülleri ise düzenlenecek tören ile verilecek ve şampiyon kupasını kaldıracak.

OPET World Corporate Golf Challenge Türkiye’nin kazanan takımı, 21-26 Haziran tarihleri arasında Portekiz’in Cascais kentinde düzenlenecek World Corporate Golf Challenge Dünya Finali’nde 36 ülke ile yarışarak şirketini ve Türkiye’yi temsilen mücadele etme fırsatını yakalayacak.