MVK Uluslararası Türkiye Amatör Açık Şampiyonası, Antalya Belek'teki National Golf Kulübü'nde başladı. Bu yılki organizasyon ile 15 yılı geride bırakan köklü şampiyonanın ilk gününe Türk golfçüler adeta damgasını vurdu. Hem erkeklerde hem de kadınlarda ilk gün skorları sonucunda Türk oyuncular ilk üç sırada yer almasını bildi.
Bu yıl Ocak ayında vefat eden golf tutkunu Mustafa Vehbi Koç'un anısına düzenlenen şampiyonada sekiz ülkeden 52 oyuncu sahaya çıktı. Dört günlük şampiyona National Golf Kulübü'nün 18 çukurlu Par 73 şampiyona sahasında oynanırken organizasyona Türkiye’nin yanı sıra Almanya, Yunanistan, Lübnan, ABD, Litvanya, Rusya ve Malta'dan oyuncular katıldı.
Belek’te güneşli ve oldukça sıcak bir havada mücadele veren oyuncular sabah saat 08.00 itibariyle oyuna başladı.BÜYÜK ÇEKİŞME

35 ismin sahaya çıktığı erkekler kategorisinde Ali Altuntaş, Serkan Akarsu’nun bir stroke önünde 71 vuruş ile günü lider bitirdi. Ali Altuntaş, toplamda 14 par ve üç birdie ile skor kartını hesapladığı ilk rauntta sadece bir bogey ile günü tamamlarken en fazla alkış toplayan isim oldu. Serkan Akarsu da 13 çukuru par ile geçip üç birdie yapma başarısı göstererek zirve takibini sürdürdü. İlk gün mücadelesi sonunda üçüncülükte ise raundu par oynayan Mutlu Güner yer aldı.EVRENGİL ZİRVEDE

17 golfçünün mücadele verdiği kadınlarda Serra Evrengil toplamda 11 par, bir birdie’ye imza attığı ilk günü 78 vuruşla ilk sırada tamamladı. Kemer Golf Kulübü oyuncusu, ilk günkü istikrarlı oyunu ile dikkatleri çekti. Onu, bu organizasyonda geçen yılın şampiyonu olan Anastasia Mikan bir stroke farkla izledi. Alman oyuncu, iyi başladığı oyununda toplamda sekiz çukuru par ile geçerken özellikle dördüncü delikten itibaren üst üste beş bogey yapınca liderlikten uzaklaşan isim oldu. Üçüncülükte ise 80’er vuruşla günü bitiren üç Türk golfçü yer buldu; Gülten Gül Gözüyanık, Begüm Yılmaz ve Tuğçe Erden.
Organizasyonda 2 Eylül Cuma günü ikinci raund oynanacak. 4 Eylül Pazar günü ise final raundu sonrası ödül töreni ile şampiyona sona erecek.