Bu yıl Slovakya'da düzenlenen turnuvalarda elde ettiği başarılarla ses getiren Ataşehir Golf Kulübü’nün genç oyuncusu Deniz Sapmaz, US Kids Golf Slovakya Turu'nda birinciliklere ambargo koydu. Sezon boyunca gösterdiği başarılı performans neticesinde finalde mücadele etmeye hak kazanan genç yetenek, yükselen grafiğini final haftasında muhteşem bir seri ile taçlandırdı. Organizasyonun kapanış ayağında her iki günü de ilk sırada bitiren Sapmaz, final etabının şampiyonu oldu. Genç yetenek, bu turda sezonun genel klasman birinciliğini de kazandı. Elde ettiği puanlarla bu seneki organizasyonların en başarılı oyuncusu unvanına layık görülen Sapmaz alkış alan performansının ardından 2022 US Kids Golf Avrupa Golf Şampiyonası ve ABD'de düzenlenecek Dünya Golf Şampiyonası'na katılma hakkı kazandı.

KÜRSÜYE ABONE

Avrupa’da katıldığı tüm organizasyonlarda kürsüye çıkma başarısı gösteren Deniz Sapmaz, US Kids Golf Slovakya Turu'nun yanı sıra 32. Macaristan Gençler Açık'ta genel sıralamada ikinci, Slovakya'daki O Pohar Mesta Senica Turnuvası'nda gençler kategorisinde de ikinci olurken ECL Borsa Day Turnuvası'nı üçüncü sırada tamamlamıştı.
Ataşehir Golf Kulübü Kaptanı Cüneyt Sapmaz, Kadın Kaptanı Klaudia Sapmaz kızlarının ülkemizi uluslararası buluşmalarda başarıyla temsil etmesinden dolayı memnuniyetlerini dile getirip kulüpteki verimli çalışma ortamının başarıyı doğrudan etki ettiğini vurguladı.
Bu seneki Tur birinciliği ile 2022'de Avrupa ve Dünya Şampiyonası'nda mücadele edecek genç yıldız yoğun bir çalışma programı ile sezona hazırlanacak.