Avrupa Turu Final Serisi kapsamında düzenlenen Turkish Airlines Open, Fransız oyuncu Victor Dubuisson’un şampiyonluğuyla sona ererken, mükemmel organizasyon her kesimden tam not aldı. Yabancı gazeteciler ilk kez Avrupa Turu organizasyonu düzenlemesine rağmen, Türkiye’nin her açıdan mükemmel ev sahipliği yaptığı görüşünde birleşti. Oyuncular da twitter hesaplarından The Montgomerie Maxx Royal Sahası’na ve otele övgüler düzdü.
Avrupa Turu CEO’su George O’Grady ödül töreninde yaptığı konuşmada, dört günlük turnuvanın her açıdan bir başarı öyküsü olduğunu vurguladı. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle düzenlenen Turkish Airlines Open’ın, Avrupa Turu tarihindeki ‘en mükemmel ilk turnuva’ olduğunu rahatlıkla söyleyebileceğini ifade eden O’Grady, “Organizasyonun isim sponsoru olan Türk Hava Yolları’ndan sahanın gren keeper’ına kadar herkese teşekkür ediyorum. Türkiye böyle bir spor organizasyonuna sahip olduğu için gurur duyabilir” diye konuştu.

ERSOY’DAN TEŞEKKÜR
ETS Tur Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ersoy da, dünyanın 1 numaralı golfçüsü Tiger Woods’un da aralarında bulunduğu 78 oyuncuya ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Aylardır sahayı ve oteli bu turnuvaya hazırladıklarını ifade eden Ersoy, “Misafirlerimizin organizasyonla ilgili olumlu düşünceleri tüm yorgunluğumuzu unutturdu. Bu işi bir memleket meselesi olarak gördük ve hiçbir fedakarlıktan kaçınmadık. Başta bize güvenen Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu olmak üzere organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür