Bodrum Golf ve Tenis Kulübü’nde düzenlenen yooistanbul Bodrum Golf Cup, Digicom Grup Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Yiğit’in ev sahipliğindeki görkemli organizasyon çerçevesinde 26-27 Ağustos’ta gerçekleşti. Heyecanlı turnuva sonunda erkeklerde Hüseyin Demirağ, kadınlarda ise ise Elif Kırçuval A kategorisinde birinciliği elde etti.

Fransız tasarımcı Philippe Starck imzasıyla İstanbul'un kalbi Boğaz'da yükselen yooistanbul projesinin isim sponsorluğunda gerçekleşen turnuva golf camiasını Bodrum’da buluşturdu. İki gün süren keyifli turnuvada hem Bodrumlu hem de İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya’dan gelen golfçüler sahaya çıktı.

Geleneksel turnuvada Fikret Öztürk, Sabri Yiğit, Erol İslamoğlu, İrfan-Ebru Temel, Hasan Gülkaya, Ali Gong, İzak Haliyo, Haluk-Aynur Kutal, Ayhan Elmas, Gülay Dora, Hamdi Poyraz da sahaya çıkan isimlerden bazılarıydı.

İlki 2014 yılında gerçekleştirilen yooistanbul Bodrum Golf Cup’un dördüncü yılındaki turnuva stableford net formatında yapılırken erkekler üç, kadınlar ise iki kategoride yarıştı.

 

KAPTAN KUPA KALDIRDI

Handikapı 0-17 arasındaki oyuncuların mücadele verdiği Erkekler A kategorisinde Hüseyin Demirağ (6 hcp) kupaya uzandı. Bodrum Golf Kulübü (BGK) Kaptanı, üç birdie ve 10 parlık başarılı bir oyun sonunda 36 puanla turnuvayı zirvede noktaladı. İstanbul Golf Kulübü’nün emektar ismi Hamdi Poyraz 35 puan ile ikincilikte yer bulurken ev sahibi kulübün bir diğer oyuncusu Hüseyin Boyacı 33 puan toplayarak dereceye giren diğer isim oldu.

17,1-29,7 handikap aralığındaki oyuncuların B kategorisindeki çekişmesinde ise Bodrum Golf Kulübü’nden Ahmet Hazan (21 hcp) ulaştığı 35 puan ile birinciliği elde etti. 34 puanlı iki ismin son dokuz performansı da aynı olunca sıralamayı handikaplar belirledi. Ankara Golf Kulübü’nden Can Atay ikincilikte kalırken Bodrum Golf Kulübü’nün oyuncusu Atilla Yurtkuran üçüncü oldu.

Erkekler C kategorisinde 34 puanlı BGK oyuncuları Yakup İçgören (31 hcp) ve Erol Aktı ilk iki sırada yer aldı. Yakup İçgören (son dokuz 18) kupaya uzanırken Lütfi Varoğlu 31 puan alıp kürsüye çıkan son isim olmayı başardı.

 

ELİF KIRÇUVAL ZİRVEDE

Kadınlarda 22,5’tan düşük handikapa sahip isimler A kategorisinde mücadele etti. Çekişmeli mücadelede birincilik kupasına uzanan golfçü 34 puan elde eden Elif Kırçuval (11 hcp) oldu. Klassis Golf Kulübü oyuncusu, özellikle son dokuz çukurdaki etkili performansı ile birinciliğe ulaştı. 30 puan toplayan iki golfçüden Arzu Narin (son dokuz 14) ikincilikte kalırken Aynur Kutal ise üçüncülüğü elde etti.

B kategorisinde ise ev sahibi kulübün golfçüleri ilk üç sırayı kimseye bırakmadı. 38 puana ulaşan Gaye Ünal (29 hcp) şampiyon olurken 34 puan elde eden Zühra Kırımgeri onu izledi. 30 puanlı Ebru Yalçınkaya ise üçüncülükte yer buldu.

Gençler kategorisinde ise ilk 10 sırada dokuz BGK oyuncusu sıralandı. Demir Kırımgeri 37 puan toplarken, 33’er puanlı Mercan Ekşi ve Aida Tepe kürsüyü tamamladı.

 

ÖZEL ÖDÜLLER DE DAĞITILDI

Turnuva kapsamında özel ödüller de sahiplerini buldu. En Uzun Vuruş Ödülü’nü erkeklerde (18. Çukur) İsmail Erdoğan, kadınlarda ise 12. çukurdaki vuruşu ile Esin Göğüş almaya hak kazandı. 13’üncü çukurdaki vuruşu ile Aynur Kutal, Kadınlar Bayrağa En Yakın Vuruş ödülünü alırken erkeklerde ise Necdet Soyer 14. çukurdaki vuruşu ile bu ödülü kazandı.

 

“İSTANBUL’UN HAK ETTİĞİ PROJE”

İkinci gün sonunda kalabalık davetli topluğunun katıldığı ödül töreni keyifli anlara sahne oldu. Kulüp binasındaki akşam yemeği oyuncuları buluştururken dereceye girenlere ödüllerini; eski Spor Bakanı Fikret Ünlü, Bodrum Golf Kulübü Başkanı Fikret Öztürk ve eşi Nurten Öztürk, Bodrum Golf Kulübü Kaptanı Hüseyin Demirağ, Sabri-Hamiyet Yiğit ve ünlü sanatçı Selçuk Yöntem takdim etti.

Ev sahibi olarak sahneye gelen Sabri Yiğit; "Yooistanbul, İstanbul'un hak ettiği gibi bir proje. Yatay mimari ile inşa ettiğimiz yooistanbul, İstanbul'un değerine değer katmak üzere tasarlandı. Ekim ayının sonunda yaşam başlıyor. Bu nedenle ben ve ekip arkadaşlarım inanılmaz heyecanlı ve keyifliyiz. Turnuvamıza katılarak bizlere onur veren siz değerli golfsever dostlarımı mutlaka projeyi de ziyaret etmeye bekliyorum" dedi.  

Ödül töreninde kategori birincilerine kupalarının yanı sıra Haker Group’un Türkiye distribütörlüğünü üstlendiği Eight & Bob marka parfüm hediye edildi. Gecede sahne alan Nur Ertürk davetlilere keyifli anlar yaşatırken misafirler unutulmaz bir gece yaşadı.